Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekRonaldinho vynechá Copa América

Hvězda FC Barcelona, Brazilec Ronaldinho, se v létě nezúčastní populárního jihoamerického mistrovství Copy Américy. Chce si užít zaslouženou dovolenou, na kterou mohl v uplynulých dvou letech zapomenout. Letošní Copa América se hraje ve Venezuele od 26.června do 15.července.

Je to celkem logické rozhodnutí. Právě v posledních dvou letech si díky reprezentačním povinnostem Ronaldinho prodloužil sezonu a rozhodně to nechce opakovat potřetí, zvláště jedná-li se o turnaj, který samotná brazilská fotbalová federace CBF tak trochu bere na lehkou váhu a v posledních dvou ročnících poslala na Copa América mužstvo bez hvězd. Ronnie nechtěl nikdy říci ne svému národnímu týmu. Jeho oddanost byla vždy příkladná a nikdo mu nemůže vyčítat neochotu reprezentovat.

O tom svědčí i fakt, že neváhal přijet na zápasy „verdeamarela“ i když na druhé straně hřiště stál protivník typu Haiti, Hong Kong, SAE či nedávno Kuvajt. V létě 2005 reprezentoval na poháru FIFA, ačkoliv všichni v Barce už měli dovolenou. Právě účast na poháru FIFA a o rok později na stejném místě i světový šampionát měli za následek nejen úbytek sil brazilské megastar, ale rovněž to, že v srpnu se nemohl připravovat ve stejném tempu, jako jeho spoluhráči.

Účast na Copa América může být negativní nejen pro Barcu, ale i pro samotnou reprezentaci. Účastí ve Venezuele by Ronaldinho zmeškal poslední ligové kolo, které se hraje 17.června a kdyby se Barca probojovala do finále Copa del Rey,to se hraje 23.června, chyběl by samozřejmě i tam. Horší by to bylo, podíváme-li se již do sezony 2007-08. Ronaldinho by začal prázdniny 15.července a kdyby mu klub dal obvyklý měsíc na zotavenou, zapojil by se do tréninku 15.srpna, tedy zhruba čtrnáct dní před startem nové sezony. A to ještě může nastat situace, že bude Barca hrát o španělský, nebo i evropský Superpohár. Ví to asi i samotný Dunga, že povolávat Ronaldinha by nebyl nejlepší nápad a že by si ho měl šetřit do důležitějších utkání.

Dvacátého druhého srpna je termín přátelských utkání reprezentací, ale důležitější pro Dungu bude mít Ronaldinha v plné formě 8. a 12.září, kdy Brazílie zahajuje velmi obtížnou jihoamerickou kvalifikaci na MS 2010. Barca se každopádně bude snažit podpořit Ronaldinha, aby nemusel na Copu América, ať už pohovory s Dungou, či CBF.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lllllllllllllllaaaaaaaaaaaaai

(karel, 18. 1. 2008 14:25)

hhhhhhhhhhhhhhhoooooooooooooooewwwwwwwwwwwwww

qas

(qqqqqqqqqqqqq, 18. 6. 2007 13:25)

qs